FOKUSĀ: ŠALC ZVAIGZNES | SERGEJS GRIŠENKO

Sergejs Giršenko ir Jevgeņija Svetlanova Krievijas Valsts simfoniskā orķestra koncertmeistars kopš 2001. gada. Maskavas konservatorijas vijolspēles docētājs kopš 1987. gada un kopš 2007. gada – profesors. Vada meistarklases Eiropas valstīs, ASV, Brazīlijā.

Giršenko bijis koncertmeistars Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmiskajā simfoniskajā orķestrī un Krievijas Lielā teātra orķestrī. Spēlējis kamermūziku ar Svjatoslavu Rihteru, Žanu Bernāru Pomjē, Oļegu Kaganu, Juriju Bašmetu, Natāliju Gutmani un muzicējis ar diriģentiem Jevgeņiju Svetlanovu, Genādiju Roždestvenski, Vladimiru Jurovski, Seidzi Odzavu, Leonardu Slatkinu, Juriju Simonovu, Juriju Temirkanovu. Kā solists uzstājies Krievijas un citu valstu lielākajās koncertzālēs, piedalījies festivālos ASV, Vācijā un Skotijā. Veicis ieskaņojumus skaņu ierakstu namos “Melodija”, Naxos, Erato. Koncertsimfoniju vijolei un orķestrim viņam veltījis ievērojamais komponists Mihails Petuhovs.

Sergejs Giršenko pazīstams arī kā diriģents. Viņš absolvējis Pēterburgas un Maskavas konservatoriju, viņa skolotāju vidū ir Dāvids Oistrahs.


© 2018 Laba mūzika

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Sazinies ar mums

E-pasts: info@labamuzika.lv