ANDRIS NELSONS: "JŪTOS ZINĀTKĀRS UN SATRAUKTS"

Leipcigas Gewandhausorchester un diriģents Andris Nelsons beidzot ir ceļa jūtīs uz Liepāju. Pēc tikšanās ar Rīgas publiku divos koncertvakaros Latvijas Nacionālajā Operā, nu Gustava Mālera ekstātisko "Titāna" simfoniju klausīsimies tam īsteni piemērotā akustikā. To pašu varam teikt arī par Andra Dzenīša simfonisko opusu "Māra" un, nav šaubu, ka arī izcilais soprāns Kristīne Opolais dzidrajā "Lielā dzintara" akustikā iemirdzēsies gluži citos dvēseles virstoņos. Laikraksta "Diena" kultūras pielikumā "Sestdiena" publicētajā intervijā ar izcilo maestro sarunājās žurnāliste un muzikoloģe Inese Lūsiņa.

"Mūzika nav luksusa simbols. Tā ir māksla, kas apvieno, saviļņo cilvēku sirdis un patiešām palīdz cilvēkiem atrast un attīstīt sevī vislabākās īpašības. Šīs iezīmes šķērso jebkādas sociālekonomiskās robežas, un tāpēc ir skumji, ja pastāv citi aspekti, kas ierobežo klasiskās mūzikas pieejamību. Es ļoti gaidu savu pirmo uzstāšanos jaunajā Liepājas koncertzālē un jūtos ļoti zinātkārs un satraukts."


Avots: https://www.diena.lv/raksts/sestdiena/tuvplana/muzika-man-ir-dzives-nepieciesamiba.-saruna-ar-andri-nelsonu-14206856


© 2018 Laba mūzika

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Sazinies ar mums

E-pasts: info@labamuzika.lv